imgae

מחלות עור וטיפול בעזרת קוסמטיקה רפואית

'.$article['title'].'

כל אדם יסבול לפחות ממחלת עור אחת במהלך חייו. מחלות עור כגון - יבלות ו-אקנה (פצעי בגרות) מופיעות כמעט אצל כל אדם בגיל מסוים. בואו ונעבור על כמה מהן.

פצעי בגרות
מחלת עור נפוצה, המאופיינת בהופעת פצעונים המכונים קומדונים (בעלי ראש שחור או לבן), קשרירים,מוגליות ובמקרים חמורים גם גושים קטנים וציסטות.

איך לטפל?
אפשר למנוע פצעי בגרות אם נדאג שעורינו יישאר נקי, שטיפו בעדינות את העור בסבון עדין או בתחליב לניקוי פנים במים פושרים פעמיים ביום. ניתן גם להשתמש בתכשירים המכילים בנזואיל(benzoyl proxide) חומר כימי זה פועל למניעת חיידקים ומעודד את העור להשיל את שכבת תאי העור המתים.

רטינוידים כמו טרטיניונים ו-איזוטריטיונים- תכשירים המכילים חומרים כימיים אלה מבוססים על ויטמין A שמאפשר את פתיחת נקבוביות העור. כאשר משתמשים ברטינוידים כדאי להימנע מלהיחשף לאור השמש מכיוון שזה עלול לגרום לאדמומיות, כאבים ויובש. צריך להימנע משימו ברטינוידים כאשר את בהריון או מניקה בגלל הסכנה הנשקפת לתינוק.

תחליב אנטיביוטי כמו אריטרומצין וקלינדמיצין-עוזרים בפיקוח על בקטריות פצעי הבגרות על העור, בדרך כלל תדרשו להמשיך בטיפול זה למשך כ-חודשיים.

אקזמה
שם כולל למספר דלקות עור(דרמטיטיס). הצורה הנפוצה ביותר של אקזמה היא אטופיק דרמטיטיס. אקזמה פוגעת באנשים מכל שכבות הגילאים, אך היא שכיחה ביותר אצל תינוקות וכ-85% מהנגועים מותקפים במחלה מתחת לגיל 5.

איך לטפל?
חשוב ביותר שהעור יהיה "ממוים" במהלך הטיפול בקרמים ובמשחות( המכילים אחוז נמוך שך מים ואחוז גבוה של שמנים). חשוב להימנע מרחיצת יתר במהלך הטיפול. מרחו תחליבי קרמים כמו קרמים על בסיס וזלין על העור מיד לאחר רחיצה בת 5 דקות במים פושרים. תחליבי קורטיקוסטרואידים מומלצים לפעמים להורדת התגובה הדלקתית בעור.

פסוריאסיס (ספחת)
מחלה בלתי-מדבקת נפוצה אשר גורמת לחילוף מהיר של תאי עור אשר גורם לטלאים אדומים ויבשים של עור עבה.

איך לטפל?
על מנת לקבל את הטיפול הטוב ביותר למלה זו עליך לפנות לרופא. כדי לטפל במקרים קלים של המחלה אשר כוללים אזורים קטנים של הגוף(פחות מ-10% משטח העור הכולל של הגוף),ניתן להשתמש בקרמים למריחה,תחליבים וספריים. לעיתים הזרקת סטרוידים היישר אל תוך נקודה נגועה יכול להיות מועיל. מקרים בינוניים עד קשים של המחלה דורשים טיפול שיטתי כמו כדורים או זריקות.

אלה מכם שלא מספיק מרוצים מהטיפולים המסורתיים המומלצים על ידי הרופא, תמיד יכולים לקחת את הטיפול לרמה אחרת, גבוהה יותר ולטל במחלות העור ב"ים המלח"- במשך דורות משך ים המלח אנשים מכל העולם הודות לסגולותיו הרפואיות.

ים המלח הינו המקום הנמוך ביותר על פני כדור הארץ. אנשים הסובלים ממחלת הפסוריאסיס יכולים להינות מרחיצות ארוכות בים הודות למיקומו הנמוך מאות מטרים מתחת לפני הים, מה שאומר שרמות הקרינה האולטרה סגולה(UV) נמוכות בהרבה מבגובה פני הים. 

בנוסף, תוכלו להנות ממגוון טיפולים. למשל- קלימטותרפיה- ריפוי בעזרת האקלים, טיפול אשר מנצל את היתרונות האקלימיים של האזור כמו-טמפרטורה, לחות וכמובן השמש.

טאלאסוטרפיה- טיפול המבוסס על הרחיצה במימי ים המלח. כל זה ועוד הרבה מאוד טיפולים יעזרו ללוקה במחלת עור להתגבר עליה במקום זה.

חשוב לזכור כי כמו בכל מצב בריאותי, תרופות עלולת לשאת עימן תופעות לוואי. ההחלטה להשתמש בתכשיר צריכה להיות אחרי ייעוץ עם רופא.


אודות חמי עין גדי Sea Of Spa - מרחצאות גופרית עין גדי

במתחם חמי עין גדי Sea Of Spa מחכה לכם חוויה הוליסטית של טבע, גוף ונפש: שתי בריכות של מים תרמו מינרליים חמים, מרכז טיפולים ובו שפע טיפולים מפנקים, ביניהם פילינג ממלח ים המלח, חבישות בוץ שחור ועוד. בנוסף: בריכת מים מתוקים (בקיץ), חוף ים מסודר ונוח, חנות קוסמטיקה גדולה המציעה ממיטב מוצרי הקוסמטיקה מים המלח ומסעדה ביתית.

זמני קיץ

שעות פתיחת המתחם:


כל המתחמים: 8:30-16:30
מתחם החוף: 8:30-16:00
image
image
image