imgae

מקומות לבקר בהם בישראל

'.$article['title'].'

פרט לים המלח ועין גדי, בישראל ישנו מספר רב של אתרים היסטוריים ומרתקים אשר כדאי וצריך לבקר בהם.
אחת הערים הגדולות עם אתרים היסטוריים עוצרי נשימה היא העיר ירושלים העתיקה, בירת ישראל.

כמה מהאתרים המרתקים והטובים ביותר בירושלים

הכותל המערבי

השריד מהמקדש של הר הבית. הכותל המערבי הינו השריד המקודש והעתיק ביותר לעם ישראל. בחפירות החדשות מסביב לעיר העתיקה הולך ונחשף הקיר ובניינים אחרים עתיקים מתקופות שונות. הכותל גם משמש כאתר לעלייה לרגל ולתפילה בימי חול ומועד לאירועים מסרותיים אחרים. בנוסף כאשר אתם מגיעים אל הכותל מבקרים רבים חווים חוויה רוחנית ומדהימה והרגשה עוצרת נשימה.

מגדל דוד המצודה

מגדל היה אחד משלושת המבצרים שהקים הורדוס הגדול. כאשר טיטוס הגדול השתלט על ירושלים הוא השאיר מגדל זה כדי להראות לעולם את גודל ניצחונו. בתקופות שונות שימש מבצר זה כמחנה צבאי לכובשים הרומאים, הביזנטים, הערבים, הצלבנים, הממלוכים והתורכים. בכל תקופה ותקופה בנו עוד נדבכים למבנה. השיפוץ הגדול אשר נעשה במגדל הוא על ידי סלאח-א-דין והממלוכים בשנת אלף שלוש מאות ועשר.

מוזיאון מגדל דוד

מוזיאון זה מספר את סיפורה של ירושלים בארבעת אלפים שנותיה, מן התקופה הכנענית ועד ימינו. המוזיאון מתאר בעזרת אמצעי המחשה מתקדמים ביותר את האירועים המרכזיים של כל תקופה, בתערוכות, תצוגות ובחזיון אור קולי המועלה בכמה שפות בשעות הערב ומבטיח הנאה מקסימלית.

והנה אנו מגיעים אל הצפון המלא כל טוב ואנו הולכים אל האתרים הטובים שבו

המרכז הבהאי העולמי

הוא המרכז המנהלי והדתי של הדת הבהאית , השוכן בצפון ישראל בערים חיפה ועכו. המרכז עצמו כולל את אתרי העלייה לרגל הבהאים העיקריים מרחבי העולם ואת המבנים אשר משמשים משכן למוסדות הבינלאומיים של הדת, ובהם מבני משרדים, בתים לעולי רגל, ספריות, ארכיונים, מרכזי מבקרים, מקדשים וגנים נרחבים. שושרשיו של המרכז הבהאי העולמי בכהונתו של הבהאא אוללה בארץ ישראל בתקופת השלטון העות'מאני במחצית השנייה של המאה ה19.

כול הפעילות הבהאית אשר מתרחשת במישור הבינלאומי מרוכזת על ידי המרכז הבהאי העולמי. ושם הם מנתחים את המשאבים ומקבלים החלטות אשר משליכות על הדת הבהאית כולה. בית הצדק העולמי הבהאי השוכן בחיפה הוא הסמכות העליונה של הדת, ונעזר בפעולותיו במרכז ההוראה הבינלאומי הסמוך ומוסדות באהאים האחרים.

מבני המרכז הבהאי העולמי וסיבותיו, ובמיוחד המתחם הבהאי על הר הכרמל ומתחם אל –באהג'ה בעכו, מעוצבים בקפידה יתרה. תוך דגש על יופי אסתטיקה ועיצוב נופי מדהים אשר נחשבים לעקרון חשוב בדת הבהאית ויעד תיירותי לתיירים ולמבקרים אחרים. בשנת 2008 הוכרז המבנה בחיפה ובגליל המערבי כאתר מורשת עולמית.

הכנרת

הכנרת מהווה אתר נופש ובילוי פעיל לתיירים ולאזרחים. עשרות חופי רחצה מסודרים קיימים לחופיה. בחלקם מתקיימת פעילות אתגרית כמו שיט סירות ואופנועי ים,סקי מים ורחיפה. חלק מחופיי הכנרת הונגשו גם לנכים .מעט מהחופים פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום, במשך השנים החברה להגנת הטבע יזמה את שביל סובב כנרת. הפריוקט הזה הוא פריוקט אשר מטרתו יצירת שביל תוך כדי הסרת גדרות ומכשולים אחרים אשר יאפשרו הליכה מסודרת ובאופן חופשי סביב אגם הכנרת.השביל מסומן בסימון שבילים לבן סגול לבן.


אודות חמי עין גדי Sea Of Spa - מרחצאות גופרית עין גדי

במתחם חמי עין גדי Sea Of Spa מחכה לכם חוויה הוליסטית של טבע, גוף ונפש: שתי בריכות של מים תרמו מינרליים חמים, מרכז טיפולים ובו שפע טיפולים מפנקים, ביניהם פילינג ממלח ים המלח, חבישות בוץ שחור ועוד. בנוסף: בריכת מים מתוקים (בקיץ), חוף ים מסודר ונוח, חנות קוסמטיקה גדולה המציעה ממיטב מוצרי הקוסמטיקה מים המלח ומסעדה ביתית.

זמני קיץ

שעות פתיחת המתחם:


כל המתחמים: 8:30-16:30
מתחם החוף: 8:30-16:00
image
image
image